A nyertes TAO pályázatunk részletesen megtekinthető ide kattintva!
Egyesületi sportkoncepció
A Körösladányi MEDOSZ SK sportkoncepciója szorosan illeszkedik Körösladány Város 2010-2014 időszakra vonatkozó sportkoncepciójához. Az egyesület feladatai között kiemelt fontosságú a labdarúgó szakosztály utánpótlás korú játékosainak nevelése, versenyeztetése, melynek végső célja a felnőtt labdarúgó csapat valamennyi tagja saját nevelésű játékosból történő biztosítása, továbbá megyei illetve régiós magasabb szintű csapatok utánpótlásának biztosítása. Ezzel jelentős szerepet vállal a fiatal, felnövekvő generációk sportszeretetének kialakításában, a jövőképének alakításában. Az utánpótlás és gyermeksport támogatását az önkormányzat is kiemelten fontos feladatnak tartja. A versenyeztetés az utazás és az infrastruktúra fenntartási költségeit is az önkormányzat vállalja, valamennyi korosztály tekintetében.
Az elmúlt években már nagy hangsúlyt kapott az utánpótlás nevelés, ennek eredménye képen az U16-os_ csapatunk a 2010/2011. évi körzeti bajnokságot megnyerte, a győztes csapat egy tagja pedig már NB I. U19 korosztályban folytatta tovább. Körösladányban ez az alapja a megfelelő színvonalú labdarúgás eléréséhez szükséges hosszú távú programnak. A kitűzött cél elérése érdekében minden lehetőséget meg kívánunk ragadni. Egy korábbi sikeres pályázat eredményeként már jelentős előrelépés történt a sport alapinfrastruktúra területén, amikor 2011-ben a Belügyminisztérium pályázatán 12.908.000 Forintot nyert Körösladány Város Önkormányzata, mely ehhez 3.227.000,- Ft saját erőt biztosított. Ebből az összegből egy 20x40 m alapterületű, multi-funkciós műfüves pálya került megépítésre. Az új létesítmény műszaki átadása már megtörtét, így napi szinten tudják használni nem csak az egyesület igazolt játékosai, hanem az iskolába, sőt óvodába járó gyerekek. A középtávú program megvalósításában ez az első jelentős lépésnek tekinthető, de a program teljes megvalósításához további elengedhetetlen infrastrukturális és sport szakmai fejlesztések szükségesek. Elbírálás előtti szakaszban van az ovi-foci pályázatunk, amely megvalósulása esetén már óvoda területén is megfelelő infrastrukturális feltételekkel végezhető a szakmai munka (jelenleg az általános iskola tornatermébe járnak „edzésre” az óvodás korú gyermekek).
Utánpótlás-nevelésünkről:
Az U 7-8, U 9-10, U 11- 12, U 13-14 csapataink a Bozsik egyesületi és intézményi rendszerben, valamint különféle kupában szerepelnek. Lehetőségeinkhez mérten segíteni próbáljuk a kiemelkedő szorgalmú, tehetséges fiatalokat.
Egyesületünkben a labdarúgó szakosztálynál is a rendszeres sportolás, versenyeztetés, testedzés, felüdülés biztosítása, az ilyen igények felkeltése, tagjainak nevelése, a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakozása a cél. Ennek érdekében együttműködünk a Körösladány Város Önkormányzatával, gazdálkodó és társadalmi szervezetekkel, intézményekkel, magán és jogi személyekkel, igényelve ezek erkölcsi, anyagi támogatását a Sportegyesület eredményessége érdekében. Célul tűztük ki azt is, hogy kapcsolatokat építsünk ki az ország területén- amennyiben erre lehetőség adódik, külföldön is- hasonló területen működő egyesületekkel, egyéb szervezetekkel, hogy ez által is bővüljön azon lehetőségek köre, amit az egyesület tagjainak és támogatóinak nyújtani tud. Egyesületünk tagja lehet mindenki, aki az egyesület céljával képes azonosulni, továbbá vállalja az egyesületi tagságból folyó kötelezettségének teljesítését.
Csapataink igazolt labdarúgóinak száma meghaladja a 100 főt, jelenleg társadalmi munkában végzik munkájukat az edzők, testnevelők, önkéntesek. Szeretnénk 3 szakemberrel, edzőkkel ellátni a szakmai munkát és a pályagondnoki munkát is. Az utánpótlás csapatok létszámát 15-21 fővel emelnénk. Az eddigi edzések számát emelnék. A Bozsik program egyesületi és intézményi tornáin is részt veszünk, szeretnénk mi rendezőként tevékenykedni egy-két alkalommal. Amennyiben adódna több lehetőség szívesen részt vennék több utánpótlás korúak számára kiírt kupában is. Eddig ez csak az anyagi problémák miatt nem sikerült. .Éves szinten egy-egy csapatnál terveznénk a felkészülési időszakban edzőtáborokat, jobb körülmények közötti felkészülést. Terveink között szerepel egy kispályás női csapat megszervezése, mellyel a nemek közti diszkriminációt ellen is harcolhatnánk.
Tovább kell fejleszteni a sport alapinfrastruktúrát és a személyi feltételeket egyaránt a megfelelő szakmai színvonal elérése, és majdani szinten tartása miatt. Ezen fejlesztések megvalósítását egy sikeres TAO pályázat keretében meg tudnánk valósítani.
Fejlesztési célok elképzelések:
Az alapinfrastruktúra fejlesztésének következő lépései:
-
szeretnénk a felújítani a hitelesített, szabványos nagypályánkat. A műszaki tartalom a gyepszőnyeg cseréjét és egy öntözőrendszer kiépítését a kapuk mögött labdafogó háló felállítását tartalmazná. Ez a fiatalok versenyeztetéséhez szükséges, illetve utánpótlás tornák megrendezéséhez.
-
szertár kialakítása a sporttelep területén
-
a nézőtér rekonstrukciója, a gyermekek kísérői számára biztosítva a kulturált körülmények közötti várakozást.
-
Egy kisméretű edzőpálya kialakítása a sporttelep területén.
Eszközbeszerzés:
-
a sporttelep karbantartásához szükséges egy magas műszaki feltételeket kielégítő multi-funkciós gép beszerzése.
Személyi feltételek biztosítása a program megvalósítási ideje alatt:
-
utánpótlás neveléssel kapcsolatban szakember, edző foglalkoztatása
-
az infrastruktúra karbantartásához, a sporttelepen megvalósított beruházások értékmegőrzése és a biztonságos üzemeltetéshez szükséges egy pályagondnok alkalmazása,
-
az egyesület igazolt labdarúgói közül egy fő „B” licences edző tanfolyamra történő beiskolázása.
Technikai feltételek:
-
valamennyi utánpótlás csapat utaztatásának biztosítása,
-
egyéni felszerelések biztosítása a játékosok számára,
-
versenyeztetéshez szükséges orvosi vizsgálatok költségeinek biztosítása,
A megvalósítandó program összevetése a sportági szakszövetség által kitűzött stratégiai célokkal
Sportfejlesztési programunk összeállításánál maximálisan figyelembe vettük a Magyar Labdarúgó Szövetség által kitűzött stratégiai célokat, így a pályázatunk és a Szövetség által kitűzött célok a legmesszebbmenőkig koherensek egymással.
Sportfejlesztési programunk lehetséges társadalmi és gazdasági hatásai, a várt előnyök és a figyelembe veendő kockázatok megjelölésével
Sportfejlesztési programunk megvalósulása esetén kizárólag pozitív társadalmi hatásokkal számolhatunk. Sportegyesületünk szakmai munkája feltételeinek javulásával szélesebb társadalmi bázisra helyezhetjük a labdarúgó sportot. Fenntartható alternatívát kínálunk a gyerekeknek és a fiataloknak az értelmes, személyiségépítő időtöltésre, amely a fizikailag és mentálisan is egészséges ember jó példáját biztosítja számukra.
Tovább öregbíthetjük a megyei, országos és akár országhatáron túl is a körösladányi labdarúgó sport jó hírnevét, amely szűkebb pátriánk számára is előnyös lehet.
A program biztonságos működtetése sikeres pályázat nélkül nehezen kivitelezhető. A sikeres TAO pályázat megvalósítása jelentősen hozzájárulna a városi és egyesületi sportkoncepcióban megfogalmazott célok eléréséhez.
Körösladány, 2012. április 25.
Antal János
elnök
|